Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Off

Ja. 2014 márc. 19 15:17 #3126

  • cataclysm
  • cataclysm profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 161
  • Köszönetek száma: 41
Ja így értetted. :phu: Egyébként tegnap letöltöttem az eredeti MIB v1-v2-es sorozatát (összesen 6 rész) , de nagyon béna! :S A marvelest, vagy későbbit nem találtam! Úgyhogy én biztos nem csinálom meg. :karate:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A noé sorozat. 2014 márc. 23 17:36 #3142

  • solymosgyu
  • solymosgyu profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 295
  • Köszönetek száma: 83
Ilyen egy tökéletes képregény. A noé.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Off 2014 ápr. 15 14:01 #3215

  • .LnB
  • .LnB profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Szeretnék beköszönni. Tegnap találtam az oldalra, és tegnap keztem el a képregény olvasást :)
Mivel alkalmasabb topikot nem találtam írnék ide egy kis bemutatkozást.

27éves családos srác vagyok, és mindig is érdekeltek a képregények. Viszont Magyarországon az emberek nincsenek nagyon kiszolgálva ilyen téren. A The Walking Dead sorozat által, eljutottam oda, hogy megrendeltem a magyarul megjelent képregényeket. Majd miután hamar végeztem velük, eszembe jutott, hogy miért ne olvassak más képregényt is. Így elkezdtem keresgélni, és többek közt rábukkantam erre az oldalra. Elmúlt napokban próbáltam tájékozódni képregény témában, és akkor olvastam, hogy a DC-nél volt egy nagy reboot. És ha jól tudom a Marvel-nél is (bár ők nem hívják rebootnak). Nagyon meg is örültem, mert így nem vagyok 60-70 éves lemaradásban :D (persze tudom voltak korábban is rebootok). Első választásom az általatok készített Igazság Ligája és Superman/Batman füzetekre esett. Meglepődtem de nagyon lekötöttek. Batman/Supermen két füzete kiváltképp, várom a folytatást.
Röviden ennyi, azt szeretném még megkérdezni, hogy ha lenne pár ügyetlen kezdő kérdésem akkor itt feltehetem?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Off 2014 ápr. 15 14:44 #3216

  • Fairlight
  • Fairlight profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 155
  • Köszönetek száma: 81
Persze, tedd csak. :ninja:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Off 2014 ápr. 15 15:54 #3217

  • .LnB
  • .LnB profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 4
Megpróbálom összeszedni, és értelmesen megfogalmazni a kérdéseimet.

-Azt szeretném megkérdezni először, hogy melyek azok a sorozatok amiket innen le tudok tölteni, és teljesek, vagy rendszeresen folytatódnak. Mert nem szeretnék olyannak nekiállni, aminek felesleges. Tudom, hogy sok képregény van itt, és nem egyszerű mindet felsorolni, de nem nagyon találtam ezekre vonatkozó információt az oldalon. Igazából elsősorban a nevesebb hősök érdekelnének, mert például a Vibráló-ról csak itt hallottam először.

-Milyen rendszerességgel készültök el, egy egy fordítással? Mennyi időközönként számítsak egy általam elkezdett sorozat új részére? Úgy működik ez mint mondjuk a sorozatok esetében a feliratkészítés? Ha megjelenik angolul, ti amint megszereztétek nekiálltok? Van rendszer a folyamatban? Persze az, hogy kinek mennyi ideje van elkészíteni egy fordítást az változó gondolom.

-A Zöld Lámpás történetek érdekelnek. Mindig is szerettem volna megismerni a karaktert (amiből ugye több van.) Úgy tudom, hogy a DC féle 52-es reboot pont azt a hőst és univerzumot nem érintette. Ami itt fent van az oldalon, azok egész történetek? Vagy még folyamatban vannak az új részek fordításai?

-Úgy látom az oldalon Marvel füzetek nem nagyon vannak. Leginkább a főbb hősökről. X-men, Bosszúállók és tagjaikat beleértve. Mivel a Marvelnél nem nagyon volt reboot a közelmúltban így gondolom nem is lenne könnyű dolgom ha be szeretnék kapcsolódni de terveztek a közeljövőben több Marvel füzetet? És egy kicsit megelőlegezve a következő kérdésemet. Tudtok olyan magyar fordító oldalt, akik komoylabban foglalkoznak Marvel képregényekkel? És eseteg tudnátok ajánlani magyarra fordított Marvel sorozatot amibe érdemes belekezdenem? A fentebb említett hősök alapján.

-Az utolsó kérdésem kicsit furcsa lehet, remélem nem bántalak meg titeket. Nem tudom milyen a viszony a magyar képregényfordító oldalak között de tudnátok ajánlani másokat? Ahol esetleg más képregényre lelhetek? Eddig a következőket találtam:
newgencomics.hu - Itt találtam sok képregényt
halozsak.hu - Itt csak régebbi képregények fordítására bukkantam
allcomics.hu - Ide nem tudok regisztrálni valamiért.

Előre is köszönöm a válaszokat!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Off 2014 ápr. 15 17:09 #3218

  • Fairlight
  • Fairlight profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 155
  • Köszönetek száma: 81
1. Mindent le tudsz tölteni- vagyis megfordítva, ami valamiért érdekel nyugodtan töltsd le- minden folytatva van. Van persze, hogy pihentetünk 1-1 címet, hogy mást is csináljunk, ezt ilyenkor teljes sztori után tesszük.

2. Teljesen rendszertelen, csak nagy vonalakban lehet tudni, hogy mikor kábé mi lehet. Többen vagyunk, mindenkinek hobbi - ezért a kedvenc füzetét mindenki tolja, van mikor jobban megy, van mikor kevésbé-, illetve a legjobb szándékkal is közbejöhetnek sokszor technikai, vagy személyes dolgok, amik akasztanak. Vissza kell nézni rendszeresen, és akkor látja az ember, hogy mi lett folytatva, mert heti több nap van frissítés.

3. A Lámpások folyamatban vannak, egész történetekre le tudod bontani, de egy hosszabb ciklus részei, és egymással is összefüggnek. Igaz, hogy az újraindulás kevésbé érintette a karakterei előtörténetét, de mivel ezek új történetek, önállóan is érthetők. Az előzményből elkészült részek egyébként itt és az Allcomicson olvashatók.

4.-5. chronopolis.kepregenytar.net/ - Itt rengeteg minden van a Bosszúállókról- vagyis képregényesebben a Bosszú Angyalairól. A vol.3-as sorozatot mindenképpen érdemes elolvasni. nitroxcomics.com/main.php Itt meg X-men képregényeket találsz egy kazallal. xfanzine.com/ ez is alapvetően X-es oldal, de amiért érdekesebb lehet, az-az amerika Kapitány sorozatuk, a film miatt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: .LnB

Off 2014 ápr. 15 22:11 #3220

  • talgaby
  • talgaby profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 111
  • Köszönetek száma: 15
Nem foglak győzködni arról, hogy a Zsákon nem véletlenül koncentrálunk a régebbi kiadványokra (többek között pont az általad említett „befejezettségért”); tudom, hogy egy friss olvasónak mindig a legújabbak kellenek – ez mindig is így volt, mindig is így lesz.
De ha a mozifilm miatt érdekelni kezdtek a Bosszúállók, (Új) Bosszú Angyalai néven nézz körül a Kingpin webshopjában, ez a kiadó viszi a 2005-ös nagy Bosszúangyal-újraindítás óta megjelenő, nagy sikerű sorozatot. Amit ugyan a hozzám hasonló régi motorosok szívből utálnak, de mivel te aligha vagy tisztában a csapat előtte lévő évtizedes történelmével, így neked nem csak megfelelő, de szinte biztosan marha élvezetes is lesz.
Szintén új olvasói mivoltodból fakadóan tetszhet az Ultimate (Újvilág) univerzum is, ami 2000-ben a Marvel teljesen nulláról indított univerzuma volt, kifejezetten az új nemzedéknek. A Viharszigeten, vagyis Tapion oldalán találsz egy rakás szkent és honosítást. (A NewGen linkgyűjteményében ott van a pontos cím, nem tudom fejből.) Regisztrációköteles.
A Zöld Lámpás Geoff Johns alatt 2005-ben egy nagy-nagy újrakezdésen esett át. Ennek az előzményét Újjászületés néven a NewGenen találod, maga a sztori meg két részre szakadt: Zöld Lámpás v4 és Zöld Lámpás Alakulat v2. Ezek honosítása az allcomicson kezdődött el és a ZL v4 ott is megy (vagy éppen akadozik) mindmáig, majd amikor ennek az oldalnak az alapítói kiváltak onnan, az Alakulat folytatása átköltözött ide (szintén nem egy nyaktörő tempóban). Bőven elég, ha ezt a két szériát olvasod így elsőre.
Utolsó szerkesztés: 2014 ápr. 15 22:13 Beküldte talgaby.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: .LnB

Off 2014 ápr. 16 06:24 #3221

  • .LnB
  • .LnB profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 4
talgaby & Fairlight

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a választ!

talgaby: Azért gondoltam az új DC sorozatokra, mert a reboot jó belépőpont lenne. Én azt hittem, hogy a Zsákon mostanában nincs fordítás. Azt hittem azért vannak régebbi képregények, mert már nem nagyon csinálja senki. De így már értem.
És nem nem a filmek miatt kezdtem el olvasni. Szó sincs róla. Sőt, én kimondottan utálom a Marvel féle filmeket. Nem mindet, de többségét igen. A Bosszúállók, és a Bosszú Angyalai is inkább azért érdekel, hogy jobban megismerjem a csapatot. Mert a film nekem nem tetszett. Én nem dőlök be a Hollywood-i csilli-villi filmeknek. Nem hiszem el, hogy a képregények is ennyire "buták" mint a filmek. Ezért érdekel. Bízom benne, hogy érettebbek ezek a történetek, ellenben a filmekkel amik azzal a céllal készültek, hogy minél több pénzt hozzanak és minden 12éves kisgyerek is élvezze. Mint korábban írtam itt, a The Walking Dead képregényekkel kezdődött ez.
Zöld lámpás témában már is sokat segítettél. Köszönöm az útmutatást.

Fairlight: Köszönöm a linkeket. és a többi információt. Igazából a Marvel most marad nekem másodlagos. Kicsit jobban érdekel a DC univerzum. És igazából szedtem most össze szép számmal magyar füzeteket. Ha tényleg behúz akkor eltart egy darabig majd míg mindet kiolvasom. :)
Utolsó szerkesztés: 2014 ápr. 16 08:37 Beküldte .LnB.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

noé. a képregény jobb volt. 2014 júl. 24 15:36 #3568

  • solymosgyu
  • solymosgyu profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 295
  • Köszönetek száma: 83
Egyszer látni jó volt. A képregény a c4a-n sokkal jobb volt. Remélem befejezik. Fele annnyi sem volt benne mint a képregényben. egyszer nézős volt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Off 2014 szept. 04 19:05 #3595

  • BladeDPI
  • BladeDPI profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 46
  • Köszönetek száma: 33
Sziasztok. Meddig szuntel az oldal?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.