Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Elektra

Elektra 2010 szept. 16 04:12 #174

  • holloo
  • holloo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Free Genosha
  • Hozzászólások: 380
  • Köszönetek száma: 94
Minden a gyönyörű és halálos nindzsahölggyel kapcsolatban...
Utolsó szerkesztés: 2017 dec. 30 20:54 Beküldte Pepea.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Elektra 2010 szept. 16 04:56 #175

  • keildavid
  • keildavid profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 236
  • Köszönetek száma: 55
Köszönöm az Elektra: A Kéz 1. részért!
A jelenlegi történetben tényleg úgy néz ki, hogy itt Elektra nem is ő a főszereplő. Mert csak pár oldalig szerepelt. És inkább Kagenobu Yoshiokáról szól a történet. Bár igaz ez még csak az 1. rész. A történet szamurájos jellegű. Persze ez így van, mert Japánba játszódnak az események.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Elektra 2010 szept. 18 01:11 #178

  • benya11
  • benya11 profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 89
  • Köszönetek száma: 2
Köszönet az Elektra: A Kéz 1. részéért!
A rajzok és a történet tetszik, érdekes és olvasmányos a történet. Bár nem Elektra a főszereplő, de azért megkérdezem: ez a történet akkor játszódik, amikor a magyar paninis Rozsomákban Elektra is a Kéz tagja lett? Mert ott ugye nem önszántából csatlakozott hozzájuk...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Elektra 2010 szept. 18 15:51 #179

  • holloo
  • holloo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Free Genosha
  • Hozzászólások: 380
  • Köszönetek száma: 94
benya11 írta::
Bár nem Elektra a főszereplő, de azért megkérdezem: ez a történet akkor játszódik, amikor a magyar paninis Rozsomákban Elektra is a Kéz tagja lett? Mert ott ugye nem önszántából csatlakozott hozzájuk...
Hát erre semmiféle utalás nincs, így sokkal valószínűbb, hogy Elektra első csatlakozásakor játszódik.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Elektra 2010 szept. 19 05:50 #180

  • talgaby
  • talgaby profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 111
  • Köszönetek száma: 15
Heh, mintha te se olvasnád, csak akkor, amikor fordítod. :) A sztori a feudális Japánban fog menni nagyrészt, és egy egész jó szamuráj/nindzsatörténet, csak kicsit érdekes nyugati képregényben látni.
Két megjegyzés:
Vegyétek kisebbre a betűméretet, már az ötödik oldalon kifolyik pár bubiból. Nagyon jó amúgy a fontválasztás, de kicsit elméretezett.
Továbbra is imádom, hogy míg a japánok egyike azon kevés nemzeteknek, mely tagjai a saját nevüket vezetéknév+utónév sorrendben használják, vagyis pont úgy, mint ahogy nálunk, magyaroknál szokás, mi visszafordítjuk arra, amit ők nem használnak önmagukra, csak az angol nyelvűek ragasztottak rájuk. Vagyis amikor végre lehetőség adódna némi tiszteletet mutatni nyelvi sajátosságunk folytán, teszünk rá, mert az angol olyan marha divatos (az, hogy mára senki se emlékszik az iskolai tananyagra és már orosz neveket látok angolosan írni Chernobyltól kedve Tchatchovsky-ig, lassan meg se lep, amikor sokan már magyarul se tudnak, miért ismernék akkor a saját nyelvük nyelvtani szabályait).
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Elektra 2010 szept. 20 00:59 #181

  • holloo
  • holloo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Free Genosha
  • Hozzászólások: 380
  • Köszönetek száma: 94
talgaby írta::
Heh, mintha te se olvasnád, csak akkor, amikor fordítod. :) A sztori a feudális Japánban fog menni nagyrészt, és egy egész jó szamuráj/nindzsatörténet, csak kicsit érdekes nyugati képregényben látni.
OLvastam, csak az prológusból és epilógusból szerintem nem deríthető ki, hogy Elektra hanyadik átállásakor játszódik, így én a legelsőre tippelek. :) A történet pedig abszolút nyugati, keleti köntösben. Rengeteg Nyugati gondolkodásmód, viselkedés és cselekvés jellemzi (pl. a Geisha intézmény és annak megítélése a Japán feudális társadalomban abszolút nem ez a nyugatias gondolkodásmód volt a jellemző, mint a gyerekektől hallhattuk), ettől függetlenül tényleg elég jó kis történet.
Vegyétek kisebbre a betűméretet, már az ötödik oldalon kifolyik pár bubiból. Nagyon jó amúgy a fontválasztás, de kicsit elméretezett.
Az eredetiben is pont ekkora, és sokkal dromedárabb módon van beírva a szöveg. Mindenesetre, ahol nagyon kilógott ott változtattam rajta, de majd még egyszer átfutom az egészet.
Továbbra is imádom, hogy míg a japánok egyike azon kevés nemzeteknek, mely tagjai a saját nevüket vezetéknév+utónév sorrendben használják, vagyis pont úgy, mint ahogy nálunk, magyaroknál szokás, mi visszafordítjuk arra, amit ők nem használnak önmagukra, csak az angol nyelvűek ragasztottak rájuk. Vagyis amikor végre lehetőség adódna némi tiszteletet mutatni nyelvi sajátosságunk folytán, teszünk rá, mert az angol olyan marha divatos (az, hogy mára senki se emlékszik az iskolai tananyagra és már orosz neveket látok angolosan írni Chernobyltól kedve Tchatchovsky-ig, lassan meg se lep, amikor sokan már magyarul se tudnak, miért ismernék akkor a saját nyelvük nyelvtani szabályait).
Ezzel viszont most megfogtál, mivel az eredetiben is össze vissza írják a neveket, lehet egy-két helyen én is felcseréltem. Majd a második rész előtt még átnézem ezt is és már a megfelelő módon fognak ezentúl szerepelni a nevek. ;)
Utolsó szerkesztés: 2010 szept. 20 01:01 Beküldte holloo.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Elektra 2010 szept. 20 03:39 #182

  • pavel
  • pavel profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 80
  • Köszönetek száma: 16
Köszönöm az első részt. Nagyon jó a sztori. Nekem bejön a feudális Japán. Várom a folytatást.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Elektra 2010 szept. 21 18:06 #184

  • talgaby
  • talgaby profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 111
  • Köszönetek száma: 15
holloo: Húha, azt ne csináld. Ha már egyszer angolul írod a japán neveket, akkor hagyd meg a felcseréltet. Én úgy értettem fentebb, hogy teszem azt a füzet írója Josida Akira, és a negyedik oldalon az első név Josioka Kagenobu, a tartomány neve pedig Kijusu, vagyis a magyar szabályok szerinti átírásra. Ha viszont maradsz annál az átokverte Hepburnnél, akkor nem szabad visszaraknod a neveket a valódi sorrendjükbe. Ez tipikusan annak az esete, hogy angolul egy magyar ember is \"Béla Kovács\" néven mutatkozik be.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Elektra 2010 szept. 24 14:17 #191

  • Sue Storm
  • Sue Storm profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 38
Köszi szépen a Kéz első részét. Nagyon jól indult a történet, kicsit eltúlzottnak éreztem azért a külföldiek befolyását, emlékeim szerint a Japánoknál éppen fordított volt a helyzet (de persze nem biztos, abszolút nem vagyok Japán szakértő :)). Yoshioka története nagyon idézi a szamurájos filmeket, most, hogy már kiképezték, gondolom első dolga lesz bosszút állni a \"gonosz külhoniakon\".
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Elektra 2010 okt. 20 22:49 #225

  • keildavid
  • keildavid profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 236
  • Köszönetek száma: 55
Köszi az Elektra - A Kéz 2. részét!
Bár érdekes, hogy ebbe a történetben Elektra nem szerepel, hanem helyette az a magányos szamuráj van előtérben.
Amúgy is jó ez a nindzsa jellegű történet.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.